S’han donat a conèixer els nominats als Juno Awards i on MAGIC!, opta a 5 premis i on Kiesza i Leonard Cohen també tenen moltes possibilitats d’aconseguir algun guardó.

Els Juno Awards, són els premis més importants que es donen cada any al Canadà.

La llista de nominats és:

Fan Choice Award:

Arcade Fire
Bobby Bazini
Drake
Hedley
Leonard Cohen
Magic!
Michael Buble
Nickelback
You and Me
Serge Frois

Group of the Year:

Arkells
Chromeo
Nickelback
You and Me
Mother Mother

Artist of the Year:

Leonard Cohen
Bryan Adams
deadmau5
Sarah McLachlan
The Weeknd

Album of the Year:

Where I Belong, Bobby Bazini
Wild Life, Hedley
Popular Problems, Leonard Cohen
No Fixed Address, Nickelback
Serge Fiori, Serge Fiori

Single of the Year:

Drake, “Hold On (We’re Going Home)”
Hedley, “Crazy For You”
Kiesza, “Hideaway”
Magic!, “Rude”
Sam Roberts Band, “We’re All in This Together”

Songwriter of the Year:

Bahamas
Catherine MacLellan
Henry “Cirkut” Walter
Jenn Grant
Magic!

International Album of the Year:

PRISM, Katy Perry
Pure Heroine, Lorde
Midnight Memories, One Direction
In the Lonely Hour, Sam Smith
1989, Taylor Swift

Pop Album of the Year:

Avril Lavigne, Avril Lavigne
Party For Your Life, Down With Webster
Little Machines, Lights
Little Secret, Nikki Yanofsky
Don’t Kill the Magic, MAGIC!

Rock Album of the Year:

High Noon, Arkells
Ghost, Big Wreck
Fantasy, Sam Roberts Band
The Union, The Glorious Sons
Between Illness and Migration, Your Favorite Enemies

Breakthrough Artist of the Year:

Glenn Morrison
Jess Moskaluke
Kiesza
Mac DeMarco
Shawn Mendes

Breakthrough Group of the Year:

Adventure Club
Alvvays
Magic!
USS
Zeds Dead

Country Album of the Year:

Lifted, Dallas Smith
Light Up The Night, Jess Moskaluke
Caffeine & Big Dreams, Kira Isabella
MacKenzie Porter, Mackenzie Porter
Wheels, The Road Hammers

Adult Alternative Album of the Year:

Bahamas Is Afie, Bahamas
Compostela, Jenn Grant
The Lemon Squeeze, Jeremy Fisher
Popular Problems, Leonard Cohen
Sleeping Operator, The Barr Brothers

Alternative Album of the Year:

Alvvays, Alvvays
Shrink Dust, Chad VanGaalen
July Talk, July Talk
Animism, Tanya Tagaq
Hot Dreams, Timber Timbre

Rap Recording of the Year:

Marco Polo, “PA2: The Director’s Cut”
Naturally Born Strangers, “The Legends League Presents: Naturally Born Strangers”
P Reign, “Dear America”
Saukrates, “Amani”
Tre Mission, “Stigmata”

Video of the Year:

Preach, Dane Collison for SONREAL
Lost You, Grandson & Son for ZEDS DEAD FT. TWIN SHADOW
Guilt Trip, Jeremy Schaulin-Rioux and Chandler Levack for PUP
Hideaway, Kiesza, Blayre Ellestad, Rami Afuni and Ljuba Castot for KIESZA
Not Up To Me, Natalie Rae Robison for KANDLE

Dance Recording of the Year:

Adventure Club, “Calling All Heroes”
Chromeo, “White Women”
Glenn Morrison, “Goodbye”
Kiesza, “Sound Of A Woman”
Trevor Guthrie, “Soundwave”

Children’s Album of the Year:

Wave Your Antlers, Bobs & LoLo
Where In The World, Fred Penner
Le chat botté, LuLu et le Matou
Love Bug, Raffi
Happy Times, Splash’N Boots

Deixa el teu comentari!