Un total de 58 nominats entre produccions i programacions del més destacat de la temporada actual (2019), competiran a la 17a edició dels Premis ARC, que se celebrarà dimecres 4 de desembre a l’Antiga Fàbrica d’Estrella Damm amb la presència de tots els guanyadors.

El valor d’aquests premis rau en el fet que què són escollits per professionals de la indústria musical del directe, formada per mànagers, promotors, programadors de festivals, tècnics municipals de joventut i cultura, programadors de teatres i auditoris i agents de zona de Catalunya. També reben el suport d’altres actius del sector com l’Institut Ramon Llull, Catalan Arts, l’Acadèmia de la Música Catalana o l’Associació de Sales de Concerts de Catalunya.

Els Premis ARC tenen com a objectiu motivar el reconeixement públic d’aquells àmbits que tenen més relació i projecció amb la feina que fa tot el sector de la música, és a dir, no només la feina creativa, sinó també la indústria, les empreses i els professionals relacionats.

Entre els nominats d’enguany figuren noms com Els Catarres, Obeses, Judit Neddermann, Oques Grasses, Els Pets, Kids from Mars, Alfred García, Doctor Prats, Roba Estesa, Rosalía, Buhos, Miki Núñez o Lildami entre altres.

NOMINACIONS:

MILLOR GIRA D’ARTISTA O GRUP PER SALES DE CATALUNYA
LÁGRIMAS DE SANGRE
OBESES
PAU VALLVÉ
PAVVLA

MILLOR GIRA D’ARTISTA O GRUP PER TEATRES I AUDITORIS DE CATALUNYA
CLARA PEYA
JOAN DAUSÀ
JUDIT NEDDERMANN
LOVE OF LESBIAN

MILLOR GIRA DE GRUPS DE VERSIONES O TRIBUTS PER FESTES MAJORS DELS AJUNTAMENTS
BANDA NEON
ORQUESTRA DIVERSIONES
SIXTUS
TAPEO SOUND SYSTEM

MILLOR GIRA D’ARTISTA O GRUP AMB TEMES PROPIS PER FESTES MAJORS DELS AJUNTAMENTS
BUHOS
DOCTOR PRATS
ELS CATARRES
ROBA ESTESA

MILLOR GIRA D’ORQUESTRES O GRUPS DE BALL PER FESTES MAJORS DELS AJUNTAMENTS
LA MARAVELLA
ORQUESTRA SELVATANA
ORQUESTRA VENUS
SWING LATINO

MILLOR GIRA D’ARTISTA O GRUP PER FESTIVALS
ALFRED GARCIA
ELS PETS
OQUES GRASSES
ZOO

MILLOR GIRA D’ARTISTA O GRUP ADAPTADA A PÚBLIC INFANTIL O FAMILIAR
DÀMARIS GELABERT
EL POT PETIT
REGGAE PER XICS
XIULA

MILLOR GIRA INTERNACIONAL D’ARTISTA O GRUP CATALÀ
ANDREA MOTIS
BAD GYAL
LAS MIGAS
ROSALÍA

MILLOR ARTISTA O GRUP REVELACIÓ
KIDS FROM MARS
LILDAMI
MAGALÍ SARE
MARÍA JOSÉ LLERGO
MIKI NÚÑEZ
TRIBADE

MILLOR PROGRAMACIÓ DE TEATRE O AUDITORI
L’AUDITORI DE BARCELONA
TEATRE AUDITORI DE GRANOLLERS
TEATRE AUDITORI DE SANT CUGAT
TEATRE DE BESCANÓ

MILLOR PROGRAMACIÓ D’ESPAI MUSICAL / SALA DE CONCERTS
CAFÈ DEL TEATRE (LLEIDA)
SALA CLAP (MATARÓ)
SALA SIDECAR (BARCELONA)
SALA STROIKA (MANRESA)

MILLOR PROGRAMACIÓ DE FESTA MAJOR
BARRAQUES DE SITGES
FESTA MAJOR DE BLANCS I BLAUS (GRANOLLERS)
FESTES DEL TURA D’OLOT
LES SANTES DE MATARÓ

MILLOR PROGRAMACIÓ DE FESTIVAL
CANET ROCK
CAP ROIG FESTIVAL
ROCKFEST
SONAR

MILLOR MITJÀ DE COMUNICACIÓ O PROGRAMACIÓ MUSICAL
ADOLESCENTS.CAT/ICAT
ELS 40
“FAQ’S” DE TV3
SECCIÓ DE CULTURA DE L’AGÈNCIA CATALANA DE NOTÍCIES

PREMI TRAJECTÒRIA PROFESSIONAL
Aquest guardó especial es farà públic el dia de la gala.

Deixa el teu comentari!